O hřištích Palis Gym

Proč děláme hřiště z modřínu ?

Výhody modřínového dřeva

Modřín je v součastné době ceněn nejen pro vysoké estetické vlastnosti, ale především pro zvýšenou trvanlivost oproti běžněji používanému smrku.

Vyznačuje se zvýšenou bio odolností a jeho vyšší hustota přispívá k dobrým mechanickým vlastnostem. Používá se tam, kde je kladen vyšší nárok na odolnost proti povětrnostním podmínkám a částečně proti vodě a vlhkosti. Řadí se mezi středně trvanlivé dřeviny. Textura je velmi zřetelná, obzvláště v tangenciálním řezu dělá krásnou fládrovou kresbu s výraznými letokruhy.

Dřevo lze bez větších obtíží opracovat a uspokojivě povrchově upravit.

Modřínové je vhodné pro výrobky jako dětská hřiště, zahradní nábytek, terasy, fasády. Neošetřené dřevo chytá přírodní příjemné šedé odstíny a patinu.

Vypracováno výzkumným a vývojovým ústavem dřevařským (www.vvud.cz)

A když ne modřín, tak impregnujeme

Naše firma Palis Plzeň, spol. s r. o. nabízí ve svém výrobním programu rovněž tlakovou impregnaci dřeva. Při této metodě se v rozměrném tlakovém kotli napouští dřevo impregnační látkou, která jej chrání jak před dřevokaznými houbami, způsobujícím hnilobu a trouchnivění, tak před dřevokazným hmyzem. Při tomto procesu používáme přípravek Wolmanit CX německé firmy Dr. Wolman GmbH se stoletou tradicí výroby prostředků pro ochranu dřeva.

 

Wolmanit CX

Wolmanit CX je tekutý impregnační prostředek na bázi anorganických sloučenin mědi a boru. Přes svoji vysokou efektivitu je zdravotně nezávadný a šetrný k životnímu prostředí. Po rychlé fixaci ve dřevě je odolný vůči vylouhování.

 

Použití

Aplikování tlakové impregnace je vhodné pro všechny dřevěné výrobky, které jsou ve styku se zemí či s vodou. Ochrání veškeré stavební konstrukce.


Výroba dětských hřišť Palis Gym

Dětská hřiště PALIS GYM vyrábíme pomocí moderního zařízení na zpracování dřeva.

Postupem času od roku 1991 byla firma rozšiřována a modernizována a dnes disponuje  veškerým moderním zařízením na zpracování dřeva. Firma se zaměřila na výrobu od samého začátku, tj. od nákupu kulatiny pro následnou další výrobu. Řezivo pro výrobu Vašeho dětského hřiště připravujeme v rozsáhlém areálu na severu Plzně.  Návrhy dětských hřišť jsou dílem naší projekční kanceláře.

Výroba dětského hřiště krok za krokem:

1.Výběr a nákup kvalitní modřínové, smrkové a borové kulatiny, transport do areálu firmy PALIS Plzeň spol. s r.o. .

2. Zpracování kulatiny různého průměru na katru – rámové pile, kde je řezání materiálu prováděno pomocí několika pilových listů upnutých v rámu. Posun materiálu zajišťují vozíky, které se pohybují po kolejnicích.

3. Po úpravě rozměrů veškerý sortiment stavebního řeziva pro výrobu dětských hřišť putuje do sušárny. Naše společnost disponuje dvěma typy sušáren (horkovzdušnou a kondenzační). Řezivo sušíme na požadovanou vlhkost 12% pro další kvalitní zpracování.

4. Vysušené řezivo dělíme podle další výroby. Řezivo určené pro další přímé použití čtyřstranně hoblujeme s vysokou přesností na fréze Weinig.

5. Řezivo určené pro další zpracování na nosné sloupky dětských hřišť lepíme pomocí certifikovaného PUR lepidla. Díky lepení dřeva dosahujeme nejen mnohem lepších mechanických vlastností, ale i fyzikálních. Při přípravě jednotlivých lamel eliminujeme vady, které dřevo obsahuje a zamezujeme rozměrovým změnám, které mohou nastat. Po lepení je materiál také čtyřstranně hoblován na fréze Weinig.

6. Lepené i řezané hoblované profily jsou následně nakráceny na požadované délky, přesně určené podle výrobních výkresů na jednotlivá dětská hřiště.

7. Řezivo a lepené trámky ze smrku či borovice jsou dále tlakově impregnovány v impregnačním kotli.

8. Nyní se již dostáváme k samotné výrobě Vašeho dětského hřiště jako takového. Návrhy dětských hřišť vycházejí z našich dlouholetých zkušeností a z požadavků našich zákazníků. Jednoznačným kritériem je však bezpečnost, všechna hřiště jsou navrhována a konstruována podle ČSN EN 71 – bezpečnost hraček.

9. nově zrekonstruované hale na výrobu dětských hřišť o ploše téměř 900 m² vyrábí naši pracovníci jednotlivé komponenty na sklad, proto jsme schopni dosáhnout efektivní a rychlé výroby a tím také příznivějších cen pro zákazníka. Pro jednotlivé komponenty máme vyrobené šablony, proto jsou dětská hřiště vyráběna s maximální přesností.

10. Vyrobené komponenty na dětská hřiště skladujeme v zastřešených prostorech.

11. Ve výrobní hale se nachází také prostor pro balení spojovacího materiálu, kde kompletujeme podle přesných výpisů spojovací materiál pro jednotlivé typy dětských hřišť.

12. Ve výrobních a skladovacích prostorách hřiště kompletujeme podle objednávky a připravujeme pro osobní odběr nebo pro odvoz přepravní službou.

13. Díky vlastní výrobě a velkým skladovým zásobám jsme schopni odesílat dětská hřiště našim zákazníkům v den objednávky, maximálně následující pracovní den.


Proč vybrat dětské hřiště PALIS GYM?

Vážení zákazníci, vlivem opatření proti šíření nemoci COVID-19 a velkému zájmu nemůžeme dočasně garantovat expedici do 24h.
Zboží expedujeme cca během 3-4 pracovních dnů. Děkujeme za pochopení.

Doplňky na dětská hřiště

dopřejte vašim dětem možnost rozvinout fantazii při hraní na dětském hřišti